Ürün, yarı mamul, malzeme çeşitliliği, üretim sürecinin karmaşıklığı, çok sayıda ve değişken yapıda işlem yapılabilen bir ya da birden fazla fabrikada yer alan makine ve kaynaklar… Karmaşık üretim süreçlerini kontrol altına almak, değişken müşteri siparişlerinin terminlerine uyum, tedariklerin doğru zaman ve şekilde yapılması, gereksiz stok barındırmamak ve müşterilerini memnun edecek, işini büyütecek yenilik ve iyileştirmeleri gerçekleştirmek, üretim yapan işletmelerde mutlaka kurgulanması gereken senaryolardır. Tüm sürecin baştan sona entegre şekilde akışının sağlanması, kompleks yapıda farklı sistemlerin bir araya gelmesini de gerektirebilir. Netsis’le üretim sürecinizi baştan sona yönetebilirsiniz.

üretim2

Hangi makine, hangi operasyonu gerçekleştirirken durdu? Bu sırada hangi personel çalışıyordu? Arızası neydi?

Ürün Ağaçları

İş Emirleri ve Üretim Kayıtları

Üretim Akış Kontrol

Kalite Kontrol

Fabrika/Makine Bakım Onarım

    Üretim süreci dendiğinde akla ilk gelen bu soruların altını çizdiği üzere hâkimiyet, güncellik, bütünleşiklik, kontrol ve yeterlilik; başarılı operasyonlara imza atmak adına gerekli anahtar kelimeler olarak karşımıza çıkıyor.

   Soruların ilk kelimesine bakacak olursak da karşımıza sırası ile şu temel kavramlar çıkıyor: Ekip, Planlama, Üretim, Malzeme ve İş.

   İşletmenizdeki üretim sürecine tam hâkimiyet için gerekli tüm işlevleri içeren Netsis Üretim Modülü ile karmaşık ürün ağaçlarınızı kolaylıkla tanımlayabilir; malzeme sarflarınıza, yarı mamul stoklarınıza, firelere, hurdalara, alternatif kullanımlara ve iş emirlerinize dair tüm işlemleri bütünleşik sistemlerle takip edebilirsiniz.

  Ayrıca; ön maliyet izleyebilme, barkod ve RFID sistemleriyle entegre şekilde fabrikanızın gerçek zamanlı işleyiş takibini yapabilir, üretim makinelerinizin ve iş tezgâhlarının bakım yönetimi gibi farklı alanları kapsayacak derecede geniş bir yelpazede çözümlere sahip olabilirsiniz.